En iyi Ramazan uygulamaları - 2021 - Page 1

Gelişen teknoloji ile birlikte, geçmişten günümüze, çok da uzak olmayan bir zaman diliminde telefonlarımız hızla evrim geçirerek akıllandı. Öyle ki; mobil cihazlarımız ceplerimize ve çantalarımıza girmesi ile birlikte sosyal ağ, trafik, navigasyon, haber, sağlık, bankacılık, yemek, harita, alışveriş ve daha pek çok alanda birçok uygulamayı aktif olarak kullanır olduk.


Elbette aynı şekilde Ramazan ayı için de çok sayıda uygulama mevcut. Biz de bu anlamda, içinde bulunduğumuz Ramazan ayında oruç tutarken, namaz kılarken, ezan vakilerini takip etmemiz için, Kur'an-ı Kerim okumak için, ayet ve hadisler için ve daha birçok dini konuda yardımcı olabilecek mobil uygulamaları sizler için derledik.


İşte Android ve iOS platformunda yayınlanan en iyi Ramazan uygulamaları!

En iyi Ramazan uygulamaları - 2021 - Page 2

İmsakiyeler: 2021 İmsakiy‪e


Diyanet ile anlaşma sonucunda geliştirilen İmsakiyeler 2021 isimli uygulama 81 il ve 871 ilçeyi içeren imsakiyeleri kullanıyor. Bildirim merkezinde imsakiye ve kalan süre bilgisini de gösteren uygulama ile ayrıca sahur vakti için özel alarmlar da oluşturabiliyorsunuz.


Apple Watch ile uyumlu olan İmsakiyeler 2019 ile imsak vakitlerini saatinizden de kontrol edebilirsiniz.


İmsakiyeler 2019 uygulamasını iOS için buradan indirebilirsiniz.

En iyi Ramazan uygulamaları - 2021 - Page 3

Vestel Mobil İmsakiye


Vestel‘in Android telefonlarda imsakiye takibi, yemek tarifi ve püf noktaları içeren Mobil İmsakiye uygulaması, kolay kullanımlı hafif arayüzü ile dikkat çekiyor. Deneyenlerin çoğunlukla önerdiği Vestel Mobil İmsakiye uygulaması ile alarm da kurabiliyorsunuz.


Vestel Mobil İmsakiye uygulamasını iOS için buradan Android için buradan indirebilirsiniz.

En iyi Ramazan uygulamaları - 2021 - Page 4

Ramazan 2021


İftar ve sahur vakitlerini en doğru şekilde öğrenmeniz için hazırlanmış olan uygulama, 
sahurdan 30 dakika önce davul sesi ile sizi uyandırıyor ve iftarda ise ezan okuyor.
Beş vakit namaz saatlerini de görebildiğiniz Ramazan 2021 uygulamasını Android için buradan indirebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.