The Secret of Monkey Island
LucasFilm imzasını taşıyan The Secret of Monkey Island, firmanın ünlü SCUMM motorunu kullanan başarılı bir adventure. Yapımcıları Ron Gilbert, Tim Schafer ve Dave Grossman'a da büyük ün kazandıran oyun, özellikle son derece zekice hazırlanmış esprileri ve heyecanlı öyküsü sayesinde büyük beğeni toplamıştı. Korsan olmaya hevesli Guybrush Threepwood'un bu hikayesi pek çok kişiye göre gelmiş geçmiş en oyun kabul edilir.

Lemmings
Lemmings; bilgisayar oyunlarının ciddi bir bağımlılık yaratabileceğinin ilk ve en güçlü kanıtlarından biri. Bir yandan son derece basit, diğer yandan son derece dikkat gerektiren bu oyun kesinlikle gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri. Amaç; Lemming'leri ekrandaki bir noktadan diğerine ulaştırmak. Sorun; bunu yaparken sadece sınırlı kaynaklara sahip olmanız.

Alone in the Dark
İşte korku türü oyunları hayatımıza sokan Alone in the Dark. Infogrames'in bu 1992 yapımı serinin ilk oyunu büyük usta H.P. Lovecraft'ın ölümsüz eseri Cthulu'nun efsanevi öyküsünü konu alıyor. Zaten Cthulu'nun tek başına yeterince ürkütücü olması yetmezmiş gibi, yapımcılar da üstlerine düşeni büyük bir ustalıkla yapmışlar ve ortaya korku türünde baş yapıt kabul edilebilecek bir oyun çıkmış.

Day of the Tentacle
LucasArts'ın Maniac Mansion adlı oyunu gerçekten iyiydi. Hatta bazıları, daha iyisinin yapılmasının çok zor olacağını bile iddia ettiler. Ama yapıldı. Hem de yine LucasArts tarafından. Üstelik yine Maniac Mansion adıyla! Bu son derece eğlenceli oyun aynı zamanda adventure türünün de en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.