Güncel

En sonunda gerçekleşti! Zaman makinesi icat edildi

İranlı bilimadamı zaman makinesini icat etti.

Teknoloji geliştikçe icatların yönü de değişiyor.  Yeni geliştirilen bir icat oldukça ilginç ce şaşırtıcı. Tahranlı bir bilim adamı, "Aryayek Zamanda Seyahat Makinesi" ismini verdiği icadını İran devletinin kontrolündeki Stratejik İcatlar Merkezi'ne kayıt ettirdi.

Henüz 27 yaşındaki olan bilim adamı Ali Razehi, geliştirdiği icadının, kullanıcının dokunuşuyla elde ettiği bulguları kağıda dökerek, geleceğe dair tahminlerde bulunduğunu iddia etti.

1365679740_film-delorean1907070b.jpg

Bu konuda yayınlanan haberlere göre, Razehi karmaşık bir algoritma sistemiyle çalışan buluşunun, kullanıcının beş ile sekiz yıl içinde yaşayacaklarını yüzde 98 oranda doğru tahmin ettiğini belirtiyor. Razehi ayrıca Stratejik İcatlar Merkezi'nin genel müdürlüğünü yapıyor. Razehi'nin kendi adına kayıtlı 179 icadı mevcut.

İranlı genç bilimadamı, yaklaşık 10 yıldır zaman makinesi buluşunun üzerinde çalıştığını söyledi ve "Bu icat sizi geleceğe götürmeyecek. Gelecek size gelecek" diyerek buluşunu anlattı.

Buluşundan İran hükümetinin de faydalanabileceğini belirten Razehi, "Bir başka ülkeyle savaşa girme ihtimallerini ya da petrol fiyatlarındaki ve yabancı bir para biriminin değerindeki değişimleri öngörebilirler" dedi.

Yorumlar
ahmet
yasandi ve bitti zaman makinesi falan yok.
Cevapla
ali
Kimse gelecegi bilemez.sadece sallamasyon atar.islam dininde gelecekten haber diye birşey yoktur.fasafisoo
Cevapla
Misafir
kasdım zalimlere esadın destekçilerine
Cevapla
fatih ak
s@mi kardesime katiliyorum bela okumaktansa Allah hidayet versin demek cok daha dogru
Cevapla
s@mi
iranda yaşayan amentubillahiye uyan muslumanlarda olabilir.bize lanet yakışmaz.Allah hidayet versin cümlesine.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.