Pi (3.14…) Arşimet sabiti ve Ludolph sayısı olarak da bilinen tarihin en önemli sayılarından biri, dünya çapında istatistik uygulamalarında, hava tahminlerinde, büyük işlem gücü gerektiren uygulamalarda sıklıkla kullanılır. ? (piwas), Yunan alfabesinin onaltıncı harfidir.

Euler sayısı (2.718…) e sayısı veya Euler sayısı, matematik, doğal bilimler ve mühendislikte önemli yeri olan bir sabittir. Sabite e ismini veren ise İsviçreli matematikçi Leonhard Euler'dir. Euler ilk olarak 1731'de Christian Goldbach'a yazdığı bir mektupta bu sabitten "e sayısı" diye bahsetmiştir.

Altın Oran (1,61803...) Mimari, anatomi, astronomi ve doğanın her alanında mükemmelliği temsil eder. Eski Mısırlılar ve Yunanlılar tarafından keşfedilmiş, mimaride ve sanatta kullanılmıştır.

Euler sabiti (.57721…) Euler-Mascheroni sabiti de denilen bu sayı Euler sayısı ile karıştırılmamalıdır. Yunan harfi ? (gama) ile gösterilir. Harmonik seri ile Doğal logaritma arasındaki fark veya limit'tir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.