Mark Zuckerberg

28.5 milyar dolar

Bugün , Facebook hızlı hareket etmesini ve sorunları hızlı bir şekilde çözümlemesini 'Hacker yöntemi' dedikleri yöntemle sağlıyorlar. Fakat 10 yıl önce, Mark Zuckerberg'in 'hacker yöntemi ' daha az zararsızdı. 2004 yılında Facebook'tan Business İnsider's taki Nicholas Carlson' bilgi verdikleri için Harvard Crimson'dan 2 kişinin oturum açma bilgilerine erişti.

Paul Allen

15.9 milyar dolar

Allen'in biyografisinde , kendisinin ve Bill Gates'in izinsiz bir şekilde kullanıcı hesaplarını zamanın bilgisayarlarını Bilgisayar Merkezi'nden nasıl çalmaya çalıştıklarının ayrıntısını anlattı. Bill Gates'e işletim sistemlerinin nasıl çalıştığına dair de ipucular vererek Microsoft'un yükselmesine yardımcı oldu.

Jan Koum

6.8 milyar dolar

Ukrayna asıllı Amerikalı Whatsapp'ın kurucusu Jan Koum kariyerine w00w00 hacker grubunun bir üyesi olarak başladı. 1990ların güvensiz internetinde, modeme başarıyla bağlanıp numaraları tespit eden programı kullanarak uzaktan da şebekelere bağlanılabilmeyi buldu.

Sean Parker

6.3 milyar dolar

Parker'da 1990ların hacker grubu w00w00 'ın bir üyesiydi, w00w00 dakilere göre ise Sean hiç derinden bağlı olmadı gruba. Yine de Parker gençliğinde birçok kez hackerlık yaptı ; 2010 yılında Vanity Fair'ın haberine göre Sean Parker 16 yaşındayken şirketin ağına girdiği için bilgisayarını Sean'dan almıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.