Güncel

Enes Batur'un içerik kopyaladığı iddia edildi

Ünlü Türk YouTuber Enes Batur'un yurt dışındaki birçok kanalda yayınlanan videoların içeriklerini fikir olarak kopyaladığı iddiası ortaya atıldı.


Son dönemde eski popülerliklerini kaybetmeye başlayan YouTube'da içerik üreten ve YouTuber olarak bilinen fenomenlerden Enes Batur hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı.

Enes Batur video çaldığı iddiası

Son dönemde hakkında farklı ünlü yabancı YouTuberların içeriklerini birebir kopyalama suçlaması yöneltilen Enes Batur için bir de video hazırlahdı. Haber hazırlandığı tarihte 238 bin abonesi bulunan JT YouTube kanalında yayınlanan videoda Enes Batur, Pewdiepie. Mr Beast ve Logan Paul olmak üzere birçok YouTuber'ın videolarını çalmakla suçlanıyor. Hatta bu konuda başka bir video da yayınlayan JT kanalında bu videonun telif hakları yüzünden kaldırıldığı da belirtiliyor. JT kanalının videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:Büyük YouTube ajanslarıyla çalışan Enes Batur'un bir başka videosu kısa bir süre önce siber saldırganların hedefi olmuş ve Minecraft oynadığı (ki bu videonun da benzeri yabancı kanallarda bulunuyor) videonun altyazısında İngilizce olarak 'Merhaba arkadaşlar, Bugün yeni bir gün ve PewdiePie içeriğini çalıyorum' ifadesi yerleştirilmişti.

Konuyla ilgili Enes Batur'un bir açıklama yapmadığını belirtelim. Bu tarz bir açıklama gelirse sayfalarımızda yer vereceğimizi de duyuralım.

Yorumlar
Tipitip
Kusura bakmayın, çok ama çok YOZ bir kuşak yetişiyor!
Cevapla
yakup
genel olarak youtuber olarak güzel lakin yabancı kanallarda yabancı youtuberlan içeriğini kopyalıyor gündemde kalması için yapıyor
Cevapla
elifbuse
Ne enes baturmus yaa
Cevapla
Darari
Sen Menes apimize nası laf edersin... (!)
Cevapla
Anonim
Kaç gün oldu daha yeni paylaşıyorsunuz ?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.