Epic Games ve Apple davasında üzücü gelişme

Epic Games CEO'sundan Fortnite'ın gelmesini bekleyen iPhone kullanıcılarını üzecek bir açıklama geldi

Epic Games ve Apple davasında üzücü gelişme

Epic Games ve Apple'ın davası sürüyor. Kısa sürede çözüme ulaşacak gibi görünmeyen davada ne Epic ne de Apple tam olarak memnun olacakları sonuçlar elde etti. Yargıç alternatif ödeme yöntemleri sunulması konusunda Epic'i haklı buldu anca davanın geri kalanında Apple'ı mutlu edecek kararlar verildi. Böylece iki şirket de tam bir galibiyet elde edemedi.

Fortnite oyununu iOS cihazlara geri getirmek isteyen Epic, Apple'dan bu konuda olumlu bir dönüş bulamadı. Görünüşe göre oyunun iOS cihazlara gelmesi için daha çok uzun süre beklenmesi gerekecek.

Fortnite oyununun iOS cihazlara gelmesi vakit alacak

Epic Games ve Apple davasında üzücü gelişme - Resim : 1

Epic CEO’su Tim Sweeney, “Fortnite, Apple’ın ödeme yöntemini geliştiriciler tarafından seçilebileceği şekilde düzenlediği zaman iOS App Store’a geri dönecek.” ifadelerini kullanmıştı. CEO ardından “Epic Games’in Apple kurallarına uyması halinde memnuniyetle hesabı aktif edeceklerini söylediler. Apple, verdiği sözleri ne yazık ki tutmadı.” ifadelerine yer verdi.

Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney,  Apple’ın, geliştirici hesabını aktif hale getirmeyi reddettiklerini duyurdu. Görünüşe göre Apple bu konuda geri adım atmaya niyetli değil. Şirket, dava tamamen sona erene kadar Fortnite’ın App Store’a geri dönmeyeceği konusunda ısrarcı. Oyunun geri gelmesi neredeyse 5 yıl kadar zaman alabilir. Davadan çıkan karar sonucuna göre Apple artık App Store'da alternatif ödeme yöntemlerine yer verebilecek. Ancak Fortnite oyununu getirip getirmemek Apple'ın kendi kararı. Tüm bu yaşananlardan sonra şirket bu konuda olumlu bir adımı kolay kolay atmayacak gibi duruyor.