Güncel

Eric Schmidt, Samsung ve LG için Güney Kore'ye uçuyor!

Alphabet yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt, LG ve Samsung ile görüşmeler yapmak üzere 29 Ekim'de Güney Kore'ye gidiyor.


Google, yani yeni ismiyle Alphabet Yürütme Kurulu Başkanı Eric Schmidt, Güney Koreli teknoloji devleri Samsung ve LG ile işbirliklerini genişletme ve hızlandırma amacıyla üç günlük bir ziyaret için 29 Ekim tarihinde Güney Kore'yi ziyaret edecek. 

Bu üç günlük ziyaret kapsamında Eric Schmidt, ilk görüşmesini Seocho'daki Samsung merkezinde Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Lee Jae-Yong ile gerçekleştirilecek. Bu görüşme aynı zamanda Google'ın Alphabet bünyesine dahil olmasıyla birlikte Samsung'a yapılan ilk ziyaret olacak.

Bu iki şirket arasında gerçekleşecek sıcak konuların başında sürücüsüz otomobiller ve nesnelerin interneti (IOT) olduğu söyleniyor. Ayrıca toplantıda 2015 2.çeyreğinde %82.8 oranında bir pazar payını domine etmeye devam eden ve küresel pazara hakim olan Samsung ile Android işletim sistemi ve Nexus cihazlar hakkında uzun vadeli işbirliğinin görüşülebileceği belirtiliyor.

1445875512_img20151026185627.jpg

Eric Schmidt ayrıca ziyaret sırasında LG Electronics'in yönetimi ile de görüşecek. Son zamanlarda, LG Electronics ve Google arasında nesnelerin interneti (IOT), insansız araçlar ve Nexus telefonlar ve çeşitli alanlarda işbirliğinin güçlendirilmesi sağlanacak. Öte yandan Eric Schmidt'in LG Electronics'in Seocho'daki Ar-Ge Kampüsü'nü ziyaret etmesi bekleniyor. Bilindiği gibi bazı Google mühendisleri LG ile çeşitli projeler üzerinde çalışmak için LG Electronics'in Seocho'daki Ar-Ge Kampüsü'nde görev yapıyor.

Eric Schmidt'in LG ve Samsung ile yapması beklenen muhtemel görüşmeler Kore ajanslarından gelen bilgilere göre şimdilik bunlarla sınırlı. Görüşmeler sırasında neler görüşüldüğünü ziyaretten sonraki günlerde üç şirketten gelebilecek açıklamalarla öğrenebileceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.