Güncel

Eski bilgisayarlarınızı böyle değerlendirin

Bilgisayar atıkları toplanmaya başlandı.

Eski bilgisayarlarınızı böyle değerlendirin

Teknolojinin hızla gelişmesi ile bilgisayarlarda sürekli yenileniyor. Eskiyen bilgisayarlarınızı atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınızın hem çevreye verdiği zararın önüne geçip hem de eğitime katkıda bulunabilirsiniz.

Bilgisayar atıkları toplanmaya başlandı. Toplanan eski bilgisayarlar elden geçirildikten sonra Anadolu'nun dört bir yanındaki okullara kullanılmak üzere gönderiliyorlar.

1362038584_eski-pcc.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Müdürü Türker Eroğlu bu konuda yaptığı açıklamada; "Türkiye'nin tamamından talep alıyoruz. Okullar, kamu kurumları bize başvuruyor talepte bulunuyorlar biz de imkan dahilinde bu talebi karşılamaya gayret ediyoruz" dedi.

Şu ana kadar 30 bine yakın bilgisayar atığı toplandığını söyleyen Eroğlu, çevre ve insan sağlığına zararlı olanlar da atılmıyor, geri dönüşümle ekonomiye kazandırılıyor dedi ve şunları söyledi;  ''Tesislerimiz Edirnekapı'da. Eğer getiremeyecek olanlar varsa haber verirlerse biz gider yerinden alırız. Eğer İstanbul dışından da talep olursa biz ilgili yerlere gönderiyoruz"

Teknisyenler elektronik atık merkezindeki günde 10 ila 20 arasında bilgisayar kasasını elden geçiriyor. Ayrıca teknisyenler, ilginç tasarımlarla da pek çok fuarda boy göstermiş.

Yorumlar
mardinli47
bencede linux lukleyip deger lendirsinler linux u cikaranlari cani gonulden tebrik ederim.
Cevapla
Misafir
bence çok güzel uygulama linux yükleyip hayata döndürebilirler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.