Güncel

Eski Nokia telefonu, kayıp dağcının hayatını kurtardı

Uçurma düşen kayıp dağcı eski Nokia telefon sayesinde bulundu.


70 yaşındaki Liu Quanming, 20 Haziran tarihinde bir yürüyüş gezisine katıldı. Bir noktadan sonra Tayvanlı yürüyüş grubunu gözden kaçırdı ve yolunu kaybetti. Yetkililere göre Liu, kaybolduktan kısa bir süre sonra bir uçurumun içine düştü.

Tayvanlı polis Xie Tinglong’un anlattığına göre Liu Quanming yolunu kaybettiği sırada kaydı ve dağdan uçurumun içine düştü. İsmi bilinmeyen on yıllık Nokia marka telefonu bulunan Keelong City sakini olan kişi, düşerken telefonundan ayrı bir yere düştü.

1404301227_1-nokia-3310-580-90.jpg

Yaklaşık 250 polis memuru Liu’yu aramak için seferber oldu. Kurtarma ekibi beş gün sonra telefonun sinyalinden onun yerini tespit etti. Arayanlar nihayet geçen Çarşamba günü zil sesinden Liu'nun telefonunu duydu ve onu yakında yatarken buldu.

Taichung Metro Harbor Hastanesi'nde çalışan doktorlar onun durumu hakkında yorum yapmaktan kaçındı ancak polis, Liu’nun yüzeysel çizikler yüzünden oldukça acı çektiğini söyledi.

Nokia telefonun dayanıklılığı ve pilinin uzun süre dayanması nedeniyle uçuruma düşen ve çamura saplanan Liu’nun 5 gün sonra hayatı kurtuldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.