Güncel

Eşsiz bir dijital ödeme deneyimi

MasterCard bu kez İnsansı Robot Pepper ile iş birliği yaptı!

Eşsiz bir dijital ödeme deneyimi

Yeni nesil çözümler ile nerede olursa olsun tüketici deneyimini farklı bir boyuta taşıyan MasterCard, elektronik, otomotiv, moda ve teknoloji devleriyle işbirlikleri yaparak fitness bileziğinden buzdolabına kadar birçok farklı cihaz aracılığıyla alışverişi mümkün kılıyor. Bu inovatif projeleri geliştirirken de ödeme sürecini kullanıcılar için daha kolay, rahat ve güvenli hale getiriyor. Bu kapsamda, MasterCard’ın AR-GE çalışmalarının yapıldığı MasterCard Labs, Softbank Robotics tarafından geliştirilen İnsansı Robot Pepper için ilk mağaza içi ödeme uygulamasını hayata geçirdi.

İnsan duygularını tanıyıp kendini adapte edebilen ilk İnsansı Robot Pepper’a eklenen bir uygulama ile perakende sektöründe yeni bir dönem başladı. MasterCard, Pepper’in zekasını güvenli dijital ödeme uygulaması MasterPass ile birleştirerek tüketicilere self-servis kasaların ötesinde, unutamayacakları kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Mevcut haliyle uygulama, tüketicilere hızlı restoran hizmeti sunabiliyor. Ancak zamanla, otellerde, bankalarda, havaalanlarında ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren daha birçok işletmede kullanılabilecek. Bu uygulama ile Pepper İş ortakları Programına katılan MasterCard, insansı robotların becerilerini çeşitlendirerek tüketicilere yönelik bu tarz uygulamaları yaygınlaştırabilecek. Uygulama, 24-26 Mayıs 2016’da Pepper İş Ortakları Avrupa etkinliğinde tanıtıldı.

Uygulama nasıl kullanılıyor?

1464251262_1464183738mcpepper2.jpg

Tüketici dijital cüzdanında yer alan Pepper simgesine tıklayıp ya da robotun gösterdiği QR kodunu tarayıp MasterPass hesabına ulaşarak işleme başlayabiliyor. MasterPass hesabına ulaşan Pepper kart sahibine kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunabiliyor, kişiye özel teklifler sunabiliyor ve ürünlerle ilgili - kalori miktarı gibi - ek bilgiler verebiliyor. Tüketici seçimini yaptıktan sonra ise ödeme sürecinde yardımcı oluyor. Pepper ödeme işlemini WI-FI üzerinden MasterPass hesabına bağlanarak başlatıyor, onaylıyor ve tamamlıyor. Tüm işlem dijital cüzdan içinde gerçekleşiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.