Güncel

Et ve Süt Kurumu ürünlere yüzde 48 zam yaptı!

Et ve Süt kurumu kırmızı et ve beyaz ete zam yaptı. Et ürünlerine yüzde 48 kadar zam geldi. İşte tüm detaylar.

Et ve Süt Kurumu ürünlere yüzde 48 zam yaptı!

Enflasyonla beraber yaşanan fiyat artışları hız kesmeden devam ediyor. Et ve Süt Kurumu, kırmızı et ve tavuk fiyatlarına yeni zam yaptı. Yapılan zamla birlikte et ve süt ürünlerine yüzde 48 zam daha geldi. Bu zam ile birlikte kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya, kuşbaşı etin kilosu ise 62,5 liradan 92 liraya kadar yükseldi.

Et ve Süt Kurumu ürünlere yüzde 48 zam yaptı!

et ürünlerine zam

Dünya genelinde artan enflasyon ve gıda kıtlığı derken tüm ürünlere her gün zam geliyor. Bu çerçevede Et ve Süt Kurumu (ESK) kırmızı et ve tavuk fiyatlarına yüzde 48 zam yaptı. Yapılan zamla birlikte kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya, kuşbaşının kilosu 62,5 liradan 92 liraya çıktı. Pirzola ise 103 liradan 153 liraya kadar yükseldi. Gövde tavuğun fiyatı 23,25 liradan 26,5 liraya çıktı.

Artan enflasyon tüm ürünlerde fiyatları tavan hale getirdi. Bundan gıda ürünleri de nasibini aldı. Akaryakıt fiyatlarım da direkt olarak enflasyon ve Rusya Ukrayna savaşından etkilenen ürünler arasında yer alıyor. Dünya genelinde meydana gelen çip krizi ve koronavirüs ile başlayan sıkıntılar kısa sürede çözüleceğe de benzemiyor. Hal böyle olunca da fiyatlarda artış furyası bir süre daha devam edebilir. Hükümetler aldığı önlemler ile enflasyonun etkisini en aza indirmeye çalışıyor.

Yorumlar
Ahmet
önceden pahalı dediğimiz kırmızı et fiyatları Meğer ne kadar ucuzmuş 50TL Kıyma artık hayal
Cevapla
Akarcali ellez
Bereketki memleketimizd eessekigimiz ćok .sucuk yeriz.kii
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.