Güncel

Ethereum 10.000 Dolara ulaşabilir mi?

Ethereum 10.000 Dolara ulaşabilir mi? Bu nasıl mümkün olabilir? Bu sorunun yanıtına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Ethereum 10.000 Dolara ulaşabilir mi?

Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto para birimi Ethereum ( ETH ), son yıllarda hem fiyat seviyesinden hem de geliştirme aktivitesinden muazzam kazançlar kaydetti. Ekosistemin merkezi olmayan doğası, pazarın bir bölümünün gelecekte  Ethereum'u saygısız Bitcoin ( BTC ) ile hizaladığını gördü.

Ethereum 10.000 Dolara ulaşabilir mi?

Bir yatırım aracı olarak da görülen varlığın savunucuları, kripto alanı olgunlaştıkça ulaşılabilecek birkaç büyüme hedefi koydu. Gerçekten de, Ethereum'un en çok izlenen ölçümlerinden biri, genel kripto piyasası gerilemesine paralel olarak geçen yıl içinde düzeltilen fiyat hareketidir. En çok izlenen fiyat pozisyonlarından biri 10.000$ spotudur.

Ethereum için 10 bin dolar mümkün mü?

Hiç şüphe yok ki Ethereum'un fiyatı 10.000 dolara dokunabilir, ancak asıl soru ne zaman olacağıdır. Ethereum'un geçmiş fiyat rallilerini birkaç faktörün etkilediğini belirtmekte fayda var. Mevcut durumda, kripto para sektörü dinamikleri, merkezi olmayan finans (DeFi) belirtecinin önceki hızlı yükseliş dönemlerinde gözlemlenenden farklıdır. 

Ancak Ethereum'un 10.000$ değerine ulaşması için gerekli koşullar var. Önemli bir faktör, yatırımcıların Ethereum'un önemli ve sürdürülebilir büyümesi için elverişli bir atmosfer oluşturmak için yaygınlaştırılması gereken kripto pazarına olan güveninin devam etmesi olacaktır.

Ethereum, geçen yılki ayı piyasasından çıkmayı hedefleyerek 2023'te yükseldi . Bu durumda, piyasa rallisi Bitcoin gibi varlıklar tarafından yönetiliyor. Tarihsel olarak, Bitcoin rekorları kazandığında, Ethereum'un fayda sağlama doğrultusunda pazarın geri kalanını çekme eğilimindedir.

Ağ geliştirme faaliyetinin etkisi

Öte yandan, Ethereum'un Proof-of-Stake'e ( PoS ) geçişle zirveye ulaşan devam eden blockchain yükseltmeleri, varlığın geleceğinde etkili olmaya devam edecek. Analistler ayrıca, bir yandan kurumsal yatırımcıları cezbetmeye çalışırken bir yandan da enerji tüketimini azaltan varlıkla Birleştirme yükseltmesinin etkisinin gelecekte hissedileceğini belirttiler.

Bu yönü temel alarak, piyasa katılımcıları, yatırımcılar stake ettikleri Ethereum'a erişmeye başladıklarında, bunun ETH için bir yükseliş hissi olabileceğine inanıyor. Özellikle, Stake edilmiş ETH'ye erişim, Şangay yükseltmesi yayınlandıktan  sonra 2023 Q1 için planlanıyor.

Ağ yükseltmeleriyle ilgili olarak varlık, ölçeklenebilirliği iyileştirmek ve işlem ücretlerini azaltmak için ayarlanan parçalamadan da yararlanabilir. Bununla birlikte, tahmini 2023-2024 yükseltmesindeki gecikmeler, Ethereum'un ilerlemesini engelleyebilirken, zamanında yükseltme, kripto para birimi için önemli bir katalizör olabilir.

Ethereum rekabeti

Başka yerlerde, Ethereum da piyasaya katılan rakiplerin sayısı göz önüne alındığında tam operasyonunu gerçekleştirememe tehdidiyle karşı karşıya. Cardano ( ADA ) ve Solana ( SOL ) gibi ağlar da olası 'Ethereum katilleri' olarak ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte, Ethereum, aktif akıllı sözleşmelerin, merkezi olmayan uygulamaların (dApps), merkezi olmayan finans ( DeFi ) protokollerinin ve değiştirilemez tokenlerin ( NFT ) desteğinin gösterdiği gibi, esas olarak ağın boyutundan dolayı liderliği yönetiyor.

Ek olarak, yatırımcıların Ethereum'un gelecekte nasıl etkilenebileceğinin düzenleyici yönüne dikkat etmesi gerekiyor. Bu doğrultuda, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicisi kısa süre önce Ethereum'u etkileyebilecek faktörler olan  staking üzerine bir baskı başlattı.

Genel olarak, 10.000 dolara ulaşma yeteneği birkaç tahminle destekleniyor. Örneğin, metin tabanlı yapay zeka ( AI ) platformu ChatGPT, Ethereum'un 2030 yılına kadar muhtemelen 5.000 - 20.000 $ arasında işlem göreceğini belirtti.

Ethereum fiyat analizi

ETH'nin bir yıl önce yaklaşık 4.800 $'lık rekor bir seviyeye ulaştığı düşünülürse  , Ethereum'un 10.000 $'a ulaşması için hala birkaç fiyat seviyesi var ve 5.000 $ kritik bir direnç pozisyonu olarak görülüyor.

Bu arada, varlık 1.800 doları geri kazanmayı hedeflediğinden, Ethereum 1.600 doların üzerinde kalmaya çalışıyor. Basın zamanında, Ethereum 1.666'da işlem görüyordu.

Ethereum 10.000 Dolara ulaşabilir mi? - Resim : 1

ETH yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.