Ethereum Classic bir haftada %50'nin üzerinde arttı! Devamı gelecek mi?

ETH Merge yükseltmesi yaklaştıkça Ethereum Classic bir haftada %50'nin üzerinde arttı. Peki yükseliş devam edecek mi?

Ethereum Classic bir haftada %50'nin üzerinde arttı! Devamı gelecek mi?

Ethereum Classic (ETC), genel kripto para piyasası rallisinden bir destek almanın yanı sıra, kısmen ana Ethereum blok zincirindeki ağ etkinliği, özellikle Eylül için planlanan Merge yükseltmesi tarafından desteklenen önemli kazanımlar kaydediyor. Faktör ETC fiyatını yükseltmenin yanı sıra ETH fiyatını da yönlendiriyor gibi görünüyor.

Ethereum Classic bir haftada %50'nin üzerinde arttı! Devamı gelecek mi?

ETC boğalarının varlığı, Ethereum Classic'in fiyatının, konsolidasyon aşamasında haftalarca süren ticarete son veren güçlü bir yukarı ivme sağladığı son yedi günde hissedildi. 

Sonuç olarak, orijinal Ethereum blok zincirinin mirasçısı olan Ethereum Classic, CoinMarketCap verilerine göre son yedi gün içinde %51,34 değer kazandı ve basın zamanında 22,51 dolardan işlem gördü.

Ethereum Classic bir haftada %50'nin üzerinde arttı! Devamı gelecek mi? - Resim : 1

Son 7 günde en çok kripto kazanan ilk üç kripto tokeni. Kaynak: CoinMarketCap

Dahası, ETC, Lido DAO (%151.03) ve Polygon'un (%58.73) arkasından son yedi gün içinde en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında üçüncü sırada yer alıyor.

Birleştirmenin ETC fiyatına etkisi

Birleştirme yükseltmesi, Ethereum'un enerji yoğun çalışma kanıtı ( PoW ) konsensüs mekanizmasından hisse kanıtı (PoS) protokolüne geçişini göreceğinden, ETC gibi varlıklara büyük olasılıkla fayda sağlayacaktır. Bu nedenle, ETC, Ethereum Classic'te madenciliğe başlamak için küçük yükseltmelere ihtiyaç duyacakları için, geçiş yapan Ethereum madencilerini barındırma potansiyeline sahiptir. 

Birleşme yaklaştıkça, göç eden ETH madencileri muhtemelen Ethereum Classic fiyatında bir ralliyi tetikleyecek. Çoğunluk, Ethereum'a tahsis edilen mevcut hash oranının, yükseltmeden sonra, ekipmanlarının işe yaramaz hale gelmesini önlediğinden, geçiş yapan madencilerin en kolay seçeneği olarak ETC ağına geçeceğini bekliyor. 

Kazançların ardından ana odak noktası, ETC'nin ivmeyi sürdürüp sürdüremeyeceği olacak. Daha fazla mucit ETC satın almaya devam ederse, sürdürülebilirlik muhtemelen devam edecek. Ancak yatırımcılar, önemli bir geri çekilmeyi tetikleyebilecek güçlü satış baskısına da dikkat etmelidir.

Aynı şekilde Merge güncellemesiyle ilgili haberler de geçtiğimiz hafta ralli yapan Ethereum'un değerini etkileyecek gibi görünüyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.