Güncel

Ethereum yakında, 100 Milyon adrese sahip olacak! ETH fiyatı için ne ifade ediyor?

Ethereum yakında, içinde coin bulunduran, dengeli 100 Milyon adrese sahip olacak! Bu dönüm noktası ETH fiyatı için ne ifade ediyor?

Ethereum yakında, 100 Milyon adrese sahip olacak! ETH fiyatı için ne ifade ediyor?

Sıfır olmayan bakiyeye sahip Ethereum adreslerinin sayısı Pazartesi günü 92,5 milyon ile yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Kasım ayında dünyanın en büyük eski kripto para borsalarından birinin çökmesiyle sonuçlanan 2022 ayı piyasası, sıfır olmayan bakiye adreslerinin sayısındaki büyümeyi etkilememiş gibi görünüyor.

Ethereum yakında, 100 Milyon adrese sahip olacak! ETH fiyatı için ne ifade ediyor?

Bazı analistler, sıfır olmayan bir bakiyeye sahip Ethereum adreslerinin sayısını, piyasa kapitalizasyonunun daha geniş "benimsenmesi" ile ikinci en büyük kripto para birimi için bir vekil olarak görüyor.

Ethereum yakında, 100 Milyon adrese sahip olacak! ETH fiyatı için ne ifade ediyor? - Resim : 1

Bu mercekten bakıldığında, sıfır olmayan bakiyeli Ethereum adreslerinin sayısındaki devam eden, görünüşte durdurulamaz artış, ETH kripto para birimi için uzun vadeli bir yükseliş işareti olarak yorumlanabilir.

2. Çeyrek'te 100 milyon sıfır olmayan adres cüzdanı mı?

Son üç yılda Ethereum, yılda sıfır olmayan bir bakiyeye sahip yaklaşık 20 milyon adres ekledi. Bu nedenle, hesaplamanın geri kalanı, yalnızca yaklaşık 7,5 milyonun gitmesiyle, 100 milyon adres işaretinin muhtemelen 2023'ün 2. Çeyreğinde vurulacağı anlamına gelir.

Bu şüphesiz büyük bir haber olacak. Kripto para piyasaları, piyasa anlatılarına yanıt verme konusunda herkesin bildiği gibi kararsızdır. Tüccarlar, ETH'nin , başarının muhtemelen çekeceği tüm yutturmaca ve olumlu basının ortasında sıfır olmayan 100 milyon adres işaretinin yükselişinde/hemen sonrasında bir artış görmesine çok şaşırmamalı.

Diğer metrikler de devam eden güçlü ağ büyümesine işaret ediyor

Sıfır olmayan bakiyeli Ethereum sayısındaki artış, bazıları tarafından aşırı kaba bir ölçü olarak görülüyor. Sıfır olmayan her yeni adres, mutlaka yeni bir Ethereum kullanıcısı anlamına gelmiyor. Şans eseri, Ethereum boğaları için, aynı zamanda güçlü sürekli ağ büyümesine işaret eden uzun bir başka ölçüm listesi var.

Blockchain yazılım geliştirme şirketi Alchemy'den yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, Ethereum ana ağında dağıtılan akıllı sözleşmelerin sayısı 2022'de %300'e yakın şaşırtıcı bir artış gösterdi. pazar. Rapora göre, 2022'nin 4. çeyreğinin sonunda Ethereum blok zincirinde dağıtılan 4,6 milyon akıllı sözleşme vardı.

Alchemy'nin büyüme başkanı Jason Shah, "Web3 geliştirici topluluğu son derece dirençli olduğunu kanıtlıyor" yorumunu yaptı. "Bu rapor, 2022'de gördüğümüz gereksiz aksilikleri dürüstçe kabul ederken, bu ekosistemin geleceğini inşa etmek için her zamanki gibi odaklanmış ve motive olduklarını gösteriyor" diye ekledi.

Başka yerlerde, Ethereum ağ doğrulayıcılarının sayısı son zamanlarda 500.000'i aştı. Sadece geçen Temmuz ayında 400.000'i aştı. Bir ağ doğrulayıcı, blok zincirindeki işlemleri doğrulayan ve onaylayan bir yazılım çalıştıran bir bilgisayardır. Daha fazla sayıda doğrulayıcı, kötü niyetli bir doğrulayıcı grubunun ağın kontrolünü ele geçirmesinin ve blok zinciri bozmasının daha zor olacağını ima ettiğinden, ağ gücünün bir işareti olarak görülür.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.