Güncel

Ethereum'un performansı 2022'nin ikinci yarısında Bitcoin'den daha güçlü!

Veriler, Ethereum'un 2022'nin ikinci yarısında Bitcoin'den güçlü bir şekilde daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor!

Ethereum'un performansı 2022'nin ikinci yarısında Bitcoin'den daha güçlü!

Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) Kasım ayında önemli kayıplar yaşadı ve BTC sırasıyla 21 Kasım'da 15.480 $'a ve 23 Kasım'da ETH 1.074 $'a ulaştı.

Ethereum'un performansı 2022'nin ikinci yarısında Bitcoin'den daha güçlü!

Bitcoin'in fiyatı, bu ticaret seansı sırasında yeni yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, CryptoCompare tarafından 6 Aralık'ta yayınlanan bir rapora göre ETH, Haziran 2022'deki düşük seviyelerinin üzerinde kalarak nispeten dirençli bir performans sergiledi.

Verilere göre, Ethereum yılın ikinci yarısında Bitcoin'den daha iyi bir performans sergileyerek %22,4'lük bir getiri kaydederken, BTC %-10,8'lik bir getiri elde etti.

Ethereum'un performansı 2022'nin ikinci yarısında Bitcoin'den daha güçlü! - Resim : 1

BTC ve ETH geri döner. Kaynak: CryptoCompare

Bitcoin ve Ethereum H2'leri karıştırdı

18 Haziran'da Ethereum yılın en düşük fiyatı olan 944$'a ulaştı. Şimdiye kadar yıl için -%65 düşmüş olsa da, Ethereum yılın ikinci yarısında 7 Aralık itibariyle bu fiyat olan 1.266 $'dan hala %34 arttı.

Ethereum'un performansı 2022'nin ikinci yarısında Bitcoin'den daha güçlü! - Resim : 2

ETH yılın en düşük YTD tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Kasım ayında, FTX çöktüğünde ve dijital varlık piyasalarından milyarlarca dolar silindiğinde, dijital ve geleneksel varlıkların performansı arasındaki fark, tüm yıl boyunca olduğu kadar büyüktü.

Bu, diğer pazarlardaki bir domino etkisine ilişkin endişelerle birlikte, ay için çok iç karartıcı sonuçlara yol açtı ve BTC, 18.288 dolardan işlem gördüğü Haziran 2022'den bu yana en kötü aylık performansı olan %-16.3'e geri döndü. 16.849 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin, Kasım ayında tarihindeki  en büyük kripto para çekme işlemini gördü ve bu dönemde -91.557 BTC'lik net çıkış yaptı.

Ethereum'un performansı 2022'nin ikinci yarısında Bitcoin'den daha güçlü! - Resim : 3

BTC Net Akışı. Kaynak: CryptoCompare

FTX'in başarısızlığından bu yana, piyasa oyuncuları nakitlerini korumaya çalışırken merkezi borsalardan çok sayıda para çekildi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.