Eylül ayında ücretsiz olan PlayStation Plus oyunları!

PS Plus üyelerinin Eylül ayında ücretsiz sahip olabilecekleri oyunlar resmi açıklama olmadan önce ortaya çıkmış oldu. Detayları aktarıyoruz.

Eylül ayında ücretsiz olan PlayStation Plus oyunları!

PS Plus üyelerinin Eylül ayında ücretsiz sahip olabilecekleri oyunlar resmi açıklamaya kalmadan önce belli oldu. Listede hem PS5 hem de PS4 için gelecek ücretsiz oyunlar yer alıyor.

Sony, PS Plus aboneleri için klasikleşmiş "her ay ücretsiz oyun" sunmayı sürdürüyor. Dağıtılan bu oyunlar, çoğu zaman oyuncuları memnun etmiyor olsa da bütün bir sene boyunca dağıtılan ücretsiz oyunlar her ne olursa olsun oyunculara kâr ettiriyor.

Yılın tamamında sunulan ücretsiz oyunlar her ayın ilk gününde Sony tarafından duyuruluyor ve ardından da belirlenen tarihlerde oyuncuların beğenisine sunuluyor.

Ancak tahmin edeceğiniz üzere sık sık sızıntılarla gelecek oyunları önceden öğrenebiliyoruz. Hatta geçtiğmiz ay komik bir durum yaşanmış ve Sony Ağustos ayında ücretsiz olacak PS Plus oyunlarını 'istemeyerek' paylaşmıştı.

Eylül ayı ücretsiz oyunları !

Geçmişte de benzer PS Plus sızıntıları ile karşımıza çıkmış olan bir Fransız forum sitesi şimdi de Eylül ayında ücretsiz olacak oyunları paylaşıldı. Tabii ki Sony'nin resmi açıklaması olmadan emin olmak mümkün olmuyor ancak gelen ilk bilgilere göre Sony bu ay PS4 için iki, PS5 için ise bir ücretsiz oyun yayınlayacak.

PS Plus ile Eylül ayında PS5 kullanıcılarına ücretsiz sunulacak oyun bir platform oyunu olan Overcooked: All You Can Eat. PS4'te ise oyun severler daha önce pek çok kez farklı platformlarda -örneğin yakın zamanda Epic Games'te- ücretsiz verildiğine şahit olduğumuz Hitman 2'ye ve çok oyunculu bir FPS olan Predator: Hunting Grounds'a ücretsiz sahip olabilecek.

Bu oyunlar 7 Eylül - 5 Ekim arasında PS Plus aboneleri için ücretsiz olacak. Bu bilgiler henüz doğrulanmamış durumda, bilgileri doğrulamak için ise 1 Eylül'de Sony'den gelecek resmi açıklamayı beklememiz gerekiyor.

Eylül ayı oyunlarını beğendiniz mi? Yorumlarınızı altta belirtmeyi unutmayın.