Güncel

Facebook alışverişe el atıyor

Facebook, sosyal ağ sitesi üzerinden kullanıcıların alışveriş yapmalarına olanak sağlayacak olan satın alma butonunu test ediyor.

Facebook alışverişe el atıyor

Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en çok üyeye sahip (1.3 milyar) sosyal paylaşım sitesi Facebook, üyelerin sosyal ağ üzerinden alışveriş yapmalarına olanak sağlayacak satın al butonunu test ettiğini duyurdu. Satın alma butonu sayesinde site içinde yayımlanan reklam ve paylaşımlar üzerinden pazarlanan ürünlerin kullanıcılar tarafından satın alınmasına olanak verilecek.

Facebook satın alım işlemlerinde kullanıcı güvenliğinin kendileri için öncelik olduğunu, bu bilgilerin kesinlikle korunacağı ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacağını özellikle belirtti. Henüz deneme aşamasında olan bu uygulamayla ne tarz ürünlerin Facebook üzerinden satışa çıkacağı ise belirsizliğini koruyor.

Facebook'un bu açıklamasından sonra San Fransisco merkezli saat şirketi Modify Watches, sosyal ağ sitesi üzerinden 2 farklı ürününü satışa sunacağını duyurdu. (kaynak: ntvmsnbc)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.