Facebook çalışanlarının ortalama yıllık maaşlar! - Page 1

Finans Uzmanı
Facebook'un en büyük gelir kapısı hiç şüphesiz ki reklamlardır ve bu reklamların finanse edilebilmesi için Facebook'ta çalışan Finans Uzmanlarına ortalama yıllık 62.616 dolar ücret veriyor.

Facebook çalışanlarının ortalama yıllık maaşlar! - Page 2

Yazılım Stajyeri
İnternet sektöründe yeniliklere ayak uydurmak çok önemli Facebook gibi büyük bir sitenin de her zaman için yenilikçi olması ve sitede yaşanan sorunlara çok hızlı mücahale edilmesi gerekiyor. Hal böyle olunca Facebook'ta yazılımcıların önemi de büyük. Facebook'ta çalışan stajyer yazılımcılar ortalama 77.544 dolar maaş alıyor.

Facebook çalışanlarının ortalama yıllık maaşlar! - Page 3

Operasyon Mühendisi
Bilgisayar korsanlarının en büyük hedefleri daha çok büyük siteler oluyor. Facebook gibi büyük bir sitede oluşacak bir hata geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir.

Bunu önlemek için Facebook bünyesinde veritabanı ve site güvenliği konusunda çalışan Operasyon Mühendisleri ortalama 99.000 dolar maaş alıyor.

Facebook çalışanlarının ortalama yıllık maaşlar! - Page 4

Proje Müdürü
Facebook'un yalnızca bir sosyal ağ olmaktan çıktı ve son zamanlarda Whatsapp ve Oculus Rift gibi büyük projeleri satın aldı. Tüm bu projelerin yönetilmesine liderlik eden Proje Müdürleri ortalama yıllık 104 bin dolar ücret alıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.