Güncel

Facebook çocuklara zarar mı veriyor?

Çağımızda çoğu çocuk bütün zamanını bilgisayar karşısında geçiriyor . Bu davranış ne kadar doğru?


Günümüzde aileler çocuklarının Sosyal ağlarda fazla vakit geçirmesine lanak tanıyor. Fakat araştırmalara göre, aşırı derecede Sosyal ağ kullanımının çocukların gelişimi için büyük problem arzettiğini ortaya çıkarmış oldu.

California Üniversitesi'nden psikolog Larry Rosen açıkladığı araştırmayla ilginç noktalara değinmiş oldu. son 10 yıldır çocuk sağlığı ve teknoloji üzerine araştırmalar yapan Rosen bu yıllarda Facebook konusunda yoğunlaşmaya başladı. 

1312891756_90947.jpg

Araştırmalarına göre aşırı derecede Facebook kullanan çocuklar, iletişimde problemler yaşıyor. Aynı zamanda bu çocuklar, aşırı derecede bencil ve kendini beğenmiş davranışlar göstermeye başlıyorlar. Sabırsızlaşıyor ve agresif tavırlar sergilemeye başlıyorlar. Uzmanlara göre Facebook'un sadece ders aralarında 15'er dakika zamanla kullanılması gerektiği, daha fazla kullanım için çocuklara kısıtlama koyulması şart!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.