Örneğin sağlıklı yaşam hakkında bir gönderi paylaştığınızda, bununla ilgili reklamları daha fazla görmeye başlıyorsunuz. Bütün bunlar elbette sizi Facebook'tan soğutan tek neden olmayabilir. Sosyal ağdaki bazı arkadaşlarınızla bozuşmanız ya da arkadaşlarınızla daha "sahici" bağlantılar kurmak istemeniz de hesabınızı kapatmak istemenizin bir nedeni olabilir. Ya da basitçe Facebook'tan çok sıkılmış da olabilirsiniz. Nedeni her ne olursa olsun, Facebook size sosyal ağ ile yolunuzu dostça ayırma olanağını sunuyor. İşte yapmanız gerekenler:

1. İlk adımı atmadan önce iyice düşünün

Facebook'a veda etmenize giden yolu açan birçok neden olabilir. Bu her ne ise acele bir karar vermeden önce bunu iyice ölçüp tarttığınızdan emin olun. Hesabınızı devre dışı bırakıp silmeden önce aslında atmanız gereken ilk adım bunun gerçekten doğru bir karar olduğundan emin olmak. Zira sıradaki adımları uygulamanızın ardından artık geri dönüşü yok.

2. Artık arkadaş olmadığınız ya da sizi rahatsız eden kişileri engelleyin

Arkadaş listenizdeki bazı kişilerle aranıza bir mesafe koymak istiyorsanız onları engelleyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda gönderileriniz göremezler, sizi bir gönderide etiketleyemezler ya da sizinle sohbet edemezler. Ayrıca arkadaşlarınızın size musallat olan etkinlik ve uygulama davetiyelerini de engelleyebilirsiniz. Kısacası, bazı engellemeler yaparak haber akışınızı biraz daha huzurlu bir hale getirmek mümkün.

Sizin için bir anlamı olmayan gönderileri haber akışınızdan çıkarmak için sayfanın en üst-sağ tarafındaki aşağıya doğru bakan oku tıklayın. Daha sonra da önce 'Ayarlar'a, ardından 'Engelleme'ye tıklayın. 'Kullanıcıları engelle' çubuğuna engellemek istediğiniz kişinin adını yazın. O kişiyi bulduğunuzda 'Engelle' seçeneğine tıklayın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.