Facebook üzerinde yapmış olduğunuz durum paylaşımları için arama yapılabilir olduğundan belki eski paylaşımlarınız ilerleyen süreçte sizin için sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle bu paylaşımları görebilecek kişileri sınırlayarak, kimlerin erişebileceğini ayarlamak zaman zaman faydalı olacaktır.

Yeni yapacağınız paylaşımların hem altında bulunan seçeneklerden işaretleyerek kimlerin görebileceğinizi ayarlayabiliyoruz. Fakat daha önceden hatta belki bir yıl önce yaptığınız bir paylaşımı düzenlemek isterseniz, hareketler dökümüne girmeniz gerekiyor. Profil sayfanızda bulunan kapak fotoğrafı üzerindeki "Hareket Dökümünü Gör" tuşuna basarak yaptığınız paylaşımlara erişin. Sonrasında ise geçmişte yaptığınız fakat sizin açınızdan problem olabilecek ya da sizi rahatsız eden paylaşımları bularak, bu paylaşımları kimlerin göreceğini düzenleyin.

Facebook üzerinde hemen hemen hiç bir kullanıcının hoşuna gitmeyecek hareketlerden bir tanesi de arkadaşlarınızın sizin kötü çıkmanıza rağmen fotoğrafınızı paylaşarak sizi etiketlemesi. Bu durumda profilinizi ziyaret eden diğer kişiler, bu fotoğrafı görebiliyorlar. Belki sarhoşken ya da evde pekte uygun olmayan bir zamanda çektirdiğiniz fotoğraflar bir bakıvermişsiniz Facebook'ta beğenilere doyamıyor.

Bu ve benzeri durumlar başınıza geldiyse ve çözüm yolu bulamadıysanız hemen profilinize giderek kapak fotoğrafı altından önce "Fotoğraf" ve ardından sol altında çıkan "Etiketlendiğin Fotoğraflar" sekmelerine girebilir ve beğenmediğiniz ya da istemediğiniz tüm fotoğrafların üzerlerindeki kalem işaretine tıklayarak ister etiketinizi kaldırabilir, isterseniz zaman tünelinizden kaldırabilir, isterseniz de fotoğrafı şikayet bile edebilirsiniz. Bu aşamada en basit çözüm etiketi kaldırmak olacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.