Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Facebook hesap silme işlemi için birçok yöntem bulunuyor. Bu rehberimizde Facebook hesabını kalıcı olarak nasıl silineceğini anlatıyoruz. İşte adım adım Facebook hesap silme işlemi!

Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Facebook hesap silme işlemi için Facebook’ta yönergeler yer alıyor. Ancak bu yönergeleri uyguladığınızda Facebook hesabı kalıcı olarak silinmiyor. Bu rehberimizde Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemini nasıl yapacağınızı adım adım anlatıyoruz. Rehbere geçmeden önce Facebook hesap silme işleminden sonra bilgilerinizi geri getiremeyeceğinizi belirtelim.

Facebook hesap silme işlemine geçmeden önce yapılması gerekenler

Bu yüzden Facebook hesabını silme işleminden önce fotoğraflarınızı, bilgilerinizi, notlarınızı ve varsa Messenger konuşmalarınızı yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Bu işlemin Facebook hesap dondurma olmadığını, Facebook hesabını kalıcı olarak silme olduğunu bir kez daha belirtelim.

Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır?

1. Adım: Facebook’a giriş yapın. Daha sonra aşağıda yer alan linke tıklayın

Facebook hesabını kalıcı olarak silmek için tıklayın

2. Adım: Facebook hesap silme sayfasından “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklayın.

1476424061_facebook-hesap-silme.png

3. Adım: Facebook şifrenizi ve güvenlik kodunu girerek “Tamam” deyin.

Yukarıdaki işlemleri uyguladığınızda Facebook hesabınız silinecek. Ancak Facebook hesap silme işleminden geri adım atmanız için tam 14 gün bulunuyor. Yani 14 gün içerisinde Facebook hesabınıza giriş yaparsanız, Facebook hesap silme isteği otomatik olarak pasif duruma geçiyor ve hesabınız silinmiyor.

 

Yorumlar