Güncel

Facebook Home'dan ilk rapor!

Facebook Home, indirilmeye sunulduğu ilk 6 gün içerisinde kaç kez indirildi?

Facebook Home'dan ilk rapor!

Android işletim sistemi kullananların bir süredir dikkatini çekmeyi başaran uygulama Facebook Home, geçen hafta itibarı ile indirilmeye açık hale gelmişti. Android ve Facebook kullanım deneyimimizi farklı bir boyuta taşıdığını iddia eden uygulama kullanıcılardan geçer not alamasa da, hatırı sayılır bir ilgi gördüğü artık kesinleşti.

Home, herhangi bir şekilde Facebook uygulamasını açmadan, bulunduğumuz menü üzerinden ve hiçbir şekilde başka uygulamalar tarafından engellenmeden mesajlaşmamızı, durum güncellemesi yapmamızı ve tüm yeni haberleri görebilmemizi sağlıyor. Son olarak Ben Evans'ın da Twitter üzerinden yaptığı açıklama ise öyle görünüyor ki uygulamayı fazlasıyla bekleyen 500.000'den fazla insan varmış. İlk olarak 16 Nisan'da görücüye çıkan Facebook Home, altı gün içerisinde hatırı sayılır miktarda kullanıcıya ulaşmış durumda.

Pek tabi bu rakam öyle baş döndürücü ve şaşırtıcı değil zira Instagram sadece çıktığı gün bir milyon kere indirilmiş, geçen ilk altı gün içerisindeyse toplam beş milyon kullanıcı rakamına ulaşmayı başarmıştı. Bir milyardan fazla Facebook kullanıcısını da hesaba katarsak, 500.000 büyük bir rakam olmaktan uzaklaşıyor. Yine de unutmamak lazım, Facebook Home uygulaması şimdilik sadece Galaxy S III, Galaxy Note II, HTC One X+ ve HTC First modelleri aracılığı ile kullanılabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.