İlk olarak Kanada'da pilot çalışmaları başlatılan yeni özellik daha sonra Amerika'daki kullanıcıların da hizmetine sunulmuştu. Geçtiğimiz hafta içerisinde de sessiz sedasız diğer ülkelerde de kullanıma sunulan sesli arama özelliğinden ülkemiz de nasibini aldı.

Artık Facebook Messenger ve ya normal Facebook uygulamanız üzerinden Wi-Fi bağlantısı ile arkadaşlarınızı arayıp ücretsiz olarak sesli görüşme yapabilirsiniz.

Uygulama üzerinden arkadaşınızla mesaj sayfanıza geldiğinizde sağ üstte bulunan "i" butonun basıp arkadaşınızın zaman tüneline ulaşmanızı ve bildirim ayalarını değiştirmenizi sağlayan "İletişim Bilgileri" sayfasına eklenen yeni "Ücretsiz Arama" butonu sayesinde Facebook'un yeni özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Şimdilik sadece Wi-Fi üzerinden kullanılabilen bu özellik sayesinde arkadaşlarınızla ses kalitesi şebeke aramasından oldukça yüksek sesli görüşmeleri ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu açıdan başarılı bir ilk izlenime sahip olduğumuz bu özelliğin ilk etapta göze çarpan eksiği ise uygulamada değilken arama geldiğinde sizi sadece bildirim ile uyarması normal bir arama ekranı açmaması. Arama ekranına ulaşmak için uygulamayı açmanız gerekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.