Güncel

Facebook kripto para birimi GlobalCoin 2020’de geliyor!

Facebook kendi kripto parası GlobalCoin için kolları sıvadı. Test sürümü bu sene içinde başlayacak olan GlobalCoin'in 2020’de piyasaya sürüleceği iddia ediliyor.

Facebook kripto para birimi GlobalCoin 2020’de geliyor!

Facebook'un 2020'de dijital para birimi GlobalCoin'i kullanıma açacağı öngörülüyor. Yıl sonuna kadar GlobalCoin testlerine devam edecek şirketin, geçtiğimiz hafta kendi kripto para birimi konusunda Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerden fikir aldığı iddia edildi.

Facebook kripto para birimi GlobalCoin 2020’de geliyor!

BBC News’in haberine göre Facebook kendine ait kripto parasını 2020’nin ilk yarısında sunacak. Şirketin parayla ilgili detayları, test aşamasına geçmeden bu yaz paylaşması bekleniyor. Şirket içinde GlobalCoin olarak adlandırılan ve insanlara arada banka olmadan uygun ve güvenli ödeme yapmayı sağlaması beklenen para, ilk çıkışında öncelikle bir düzine kadar ülkede kullanıma sunulacak.

Facebook kripto para birimi GlobalCoin 2020’de geliyor! - Resim : 1

Öncelikli hedef Hindistan engelini aşmak!

Kripto paranın piyasaya çıkmadan önce çok sayıda teknik ve yasal engelin üstesinden gelmesi gerekiyor. BBC News’e göre Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, para biriminin fırsatlarını ve risklerini tartışmak için geçtiğimiz ay içinde, İngiltere Bankası’nın genel müdürü Mark Carney ile bir araya geldi. Yurt dışında yaşayan Hintli çalışanların, Hindistan’daki ailelerine WhatsApp aracılığıyla para göndermesine ön ayak olacak GlobalCoin’in, ülkeye giriş yapması için Hindistan’ın izin vermesi Facebook için çok önemli. Bununla birlikte Facebook’un sanal para birimlerine karşı olumsuz tavır almış olan Hindistan ile işinin zor olacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.