Güncel

Facebook'tan geri adım!

Geçtiğimiz aylarda kripto para reklamlarını yasaklayacağını açıklayan Facebook geri adım atmaya karar verdi.


Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, Google, Microsoft ve Twitter gibi teknoloji devleri gibi kripto para ilanlarını yasaklayacağını açıklamıştı. Bu yasağın en önemli sebebi ise kripto para birimlerinin sıklıkla yanıltıcı ve aldatıcı uygulamalarla bağlantılı olduğu gerekçesiydi. Ancak görünen o ki gelirlerinden mahrum kalmak istemeyen firma bu konuda geri adım attı.

Facebook yöneticisi Rob Leathern, kripro para birimleri tarafından verilen kötü reklamları tespit etme ve kaldırma konusunda iyileştirmeler yaptıktan sonra kuralları tekrar gözden geçireceğini açıkladı. Yani yasağı esnetmeye karar veren ABD’li şirket, yaptığı açıklamada, bazı kripto para reklamlarına izin verileceğini duyurdu.

Facebook kripto para ilanlarında geri adım attı

Facebook, söz konusu reklamların güvenlik ve yasalara uygunluğunun kontrol edileceğini söylerken, 26 Haziran 2018 tarihinden itibaren önceden onaylanmış reklamverenlerden gelen kripto para ve ilgili ilanları yayınlayacağını belirtti. Bununla birlikte şirketin ikili opsiyonları ve ICO’ları tanıtan reklamlarla ilgili yasağı ise devam edecek.

Para tatlı geldi

Sektörde ise atılan bu adım 'para tatlı geldi' olarak yorumlandı. Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook'un en önemli gelir kalemlerinden biri reklamlar. Dijital para birimleri de reklam anlamında önemli müşterilerinden biri olduğu için Facebook'un bu alandaki gelirden mahrum kalmamak için böyle bir adımı attığı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.