Güncel

Facebook kullanıcı adınız satışa çıkmış olabilir!

1.1 milyon Facebook kullanıcı adı satışa sunuldu.

Facebook kullanıcı adınız satışa çıkmış olabilir!

Dev sosyal ağ Facebook, bir milyar kullanıcı ile dünyanın en kalabalık sosyal ağı olarak biliniyor. Facebook ayrıca güvenlik açıklarıyla da gündemden düşmüyor. Bulgaristan'dan yeni gelen habere göre Bogomil Shopov, Gigbucks adlı bir siteden 5 dolar karşılığında 1.1 milyon adet Facebook kullanıcı ID ve email adreslerini içeren bir spreadsheet dosyası satın aldığını açıkladı.

Bulgar bloğu Bogomil Shopov, bilgilerin geçerli veriler olduğunu ve üçüncü taraf uygulamalar tarafından toplandığını söyledi. Ayrıca Gigbucks adlı sitenin genelde bu tür bilgiler sattığını da belirtti.

1351411743_facebook-users.jpg

Bu haberlerin ardından Facebook boş durmadı ve olayı araştırmak için yazarla irtibata geçti. Ancak yazar talebe cevap vermedi ve yetkililerinin talebinin tersine bu görüşmeyi de sonraki yazısında yayınladı. Daha sonra Shopov elindeki verileri Facebook'a teslim etti. Yazarın iddiasına göre bu verileri elde edenler üçüncü taraf uygulama geliştiricileri.

Gigbucks ise bu konuda yaptığı açıklamada verileri satan kişinin kural ihlali yaptığını söyledi ve bu kişinin siteden uzaklaştırıldığını belirtti.  Facebook bu tür olaylarda hassas davrandıklarını söyledi.

Yorumlar
Yuri
Siz oynayın o oyunları onlarda sizin bilgilerinizi ifsa etsin böyle
Cevapla
Misafir
Amma hassas davranıyorlarmış Boyle is mi olur üçüncü parti uygulamalarin kullanici verilerini gizli tutmasi gerek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.