Facebook kullanıcılarına 3 kritik uyarı! - Page 1

3 KRİTİK UYARI * Yeni özellikle insanları ilgi alanları ve profil bilgileri dahil sizinle paylaştıkları şeylere göre aratabiliyorsunuz. Yaşadığınız şehri kimlerin görebileceğini kontrol etmek için zaman tünelinizdeki “Hakkında” sekmesinden bu ayarı düzenleyin.

Facebook kullanıcılarına 3 kritik uyarı! - Page 2

* "Arkadaşlarımın gittiği lokantalar" gibi aramalara takılmamak için konum etiketlerini gözden geçirin. Konum etiketlerini kaldırmak istediğiniz zaman “Hareketler Dökümü”nün “Etiketlendiğin Gönderiler” kısmına gidin.

Facebook kullanıcılarına 3 kritik uyarı! - Page 3

* Fotoğraf aramasına takılmamak için paylaştığınız veya etiketlendiğiniz fotoğrafları gözden geçirin. Etiketi kaldırılmamış ama silinmemiş olan dosyalar Facebook'taki diğer insanlar tarafından görülebilmeye devam eder.

Facebook kullanıcılarına 3 kritik uyarı! - Page 4

NASIL SINIRLAYABİLİRİM? İnsanları, yerleri ve diğer şeyleri bulmaya odaklanan Sosyal Ağ Araması’nda nelerin aranılabildiğini gizlilik seçimleriniz belirliyor. Facebook'ta sizinle paylaşılan her şeyi arayabildiğiniz sosyal ağ aramasında başkaları da “Herkese Açık” içerikler dahil kendileriyle paylaşılmış şeyleri bulabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.