Güncel

Facebook Live önemli bir güncelleme aldı

Facebook'un canlı yayın platformu Facebook Live bir dizi önemli değişiklikler içeren yeni bir güncelleme aldı.

Facebook Live önemli bir güncelleme aldı

Facebook uzun bir süredir videolarla ilgili önemli deiğişikliklere imza atmanın yanısıra canlı yayın özelliğiyle de ön plana çıkmakta.Firma şimdide birçok kullanıcının platformda olmasını istediği önemli değişiklikleri içeren yeni bir güncelleme yayınladı.Güncelleme henüz bütün kullanılıcılar için etkin değil.Fakat bu fazla zaman almayacaktır.


Güncellemenin getirdiği yeniliklere bakacak olursak:

  • Artık platform tam ekran yayınlara izin veriyor.Ayrıca özel bir mod ile sadece videoyu izleyip yorumları ve tepkileri gizleyebiliyorsunuz.
  • Bir başka yenilik ise iOS cihazlar için yatay ve dikey modda, Android cihazlar için dikey modda tam ekran video izlenebilme olanağını da getirmekte.Yılın sonlarına doğru Android cihazlar için gelecek olan bir başka güncelleme de Android cihazlar için yatay modda video izleneyebilme seçeneğini getirecek.
  • Bununla birlikte güncelleme kullanıcılara eski sınırından bağımsız olarak 4 saat kadar canlı yayın yapma imkanı tanıyor.

Şüphesiz bu özellikler kullanıcılar için oldukça beklenen özelliklerdi.Özellikle yorumların ve tepkilerin gizlenip sadece video izlenebilmesi özelliği birçok kullanıcının beklediği yeniliklerden biriydi.

Yeni güncellemenin getirdiği yenilikleri nasıl buluyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.