Burada asıl dikkat edilmesi gereken, "kendi isteğiyle" kısmı. Anlaşıldığı kadarıyla Facebook, gelen mesajların gerçekten kabul edildiklerinden emin olmak istiyor ve kullanıcıların bunu bir sorun olarak görerek uygulamayı silmelerinden korkuyor.

Tabii ki Messenger'ın şu anda sadece bir mesajlaşma hizmeti olmadığını hatırlamak gerekiyor. Hizmet, ilk çıktığı andan itibaren gelişerek yeni bir platforma dönüşmüş durumda. Messenger üzerinden satranç oynamak, sanal asistan ile konuşmak veya Uber araçlarını (mümkün olan ülkelerde ve yerlerde) çağırmak mümkün. Bu açıdan bakıldığında, reklamların da bu platformda kendilerine yer bulmalarına çok şaşırmamak gerekiyor...

Facebook Messenger’da reklam gösterimine başlanacağına dair haberler kullanıcılar için biraz can sıkıcı olsa da, sohbet platformuna eklenecek yenilikler bununla sınırlı kalacak gibi gözükmüyor.

Facebook Messenger Android uygulaması, artık resmi olarak çoklu hesap desteği sunuyor. Çoklu hesap desteği, bir süre önce Facebook’un sahibi olduğu Instagram’ın iOS ve Android uygulamalarına da eklenmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.