Güncel

Facebook mobil işletim sistemi yapabilir mi?

Piyasa araştırma şirketlerinden ABI'de analist olarak çalışan Aapo Markkanen zamanın geldiğini söylüyor.


Şuan Google' ın elinde olan mobil işletim pazarına Facebook gibi bir rakip gelmeli midir? Piyasa araştırma şirketi ABI' de analist olarak çalışan Aapo Markkanen, TGdaily' e Facebook' un kendi mobil işletim sistemini yapması gerektiğini açıkladı.

İşte o açıklamadan bir bölüm;

"Bir yandan, mobil cihazlar dünyanın önde gelen sosyal ağını milyonlarca yeni tüketiciyle buluştururken, diğer bir yandan mobil kullanıcılardan para kazanma durumu belirsizliğini koruyor. Facebook'la ilgili başka bir büyük sorun ise internette bir platformken, mobil piyasada ise yalnızca bir başka uygulama oluşu. Bu alanda elini kuvvetlendirmek isteyen Facebook'un yakın zamanda HTML5'in avantajını kullanmasını, uzun vadede ise kendi mobil işletim sistemini ortaya çıkartmasını bekliyoruz."

Google' ın Google+ ile Facebook'a rakip olmaya çalışmasına karşılık olarak Facebook' da mobil işletim sistemi pazarında Google' a rakip olması sağlam bir misilleme olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.