Güncel

Facebook size para ödeyebilir!

Facebook kullanıcılarına 20 Milyon dolar paylaştıracak.

Facebook size para ödeyebilir!

Facebook'a  "Sponsored Stories" uygulaması nedeniyle dava açıldı. Açılan davaya karşı Facebook, anlaşmaya giderek bu uygulamayı kapatmayı tercih etti. Aradaki anlaşma gereğince firma, 20 milyon doları kullanıcıları arasında paylaştıracak.

Facebook kullanıcılarının, sponsor firma ürün ya da hizmetlerini kullandıklarında ya da site üzerinden beğendiklerini Sponsored Stories uygulaması, ekranın sağ köşesinde diğer faaliyetlerden ayrı olarak görünmesini sağlıyordu. Durum böyle olunca kullanıcılar, istemeden de olsa parayı bastıran firmaların ürünlerinin reklamını yapmış oldu. ABD'de mahkemeye verilen Facebook anlaşmaya gitmek isteyince mahkeme de firmanın 20 milyon dolar ödemesine karar verdi.

1359556340_facebook-sponsored-story.png

Facebook, para ödeyeceği  kullanıcılara "LEGAL NOTICE OF SETTLEMENT OF CLASS ACTION" başlıklı bir e-mail gönderecek. Ayrıca mahkeme, çok fazla kullanıcının talepte bulunması durumunda 20 milyon dolar heba olacağı için söz konusu paranın hayır kurumlarına verilmesine karar verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.