Güncel

Facebook Timeline ne zaman kullanıcılara açılacak

Merakla bekleyen kullanıcılar için Facebook, Timeline'ın ne zaman açılacağını açıkladı.


Facebook, Eylül ayında gerçekleştirilen F8 konferasında Facebook için radikal bir yenilik olan Timeline profil sayfasını kullanıcılara tanıtmıştı. Yıl bazlı listelenen yeni profil sayfası, eskisine oranla çok daha işlevsel özellikler barındırıyordu. Mark Zuckerberg tarafından tanıtılan Timeline, Türkçe adıyla Zaman Tüneli özelliğinin bir türlü aktif hale gelmemesi, tartışmalara yol açtı.

Eylül ayında tanıtılan ve aynı ay içerisinde açılması beklenen Timeline, aynı isme sahip bir firmanın telif hakları davası açması sebebiyle ertelenmişti. Bu konuda son bir gelişme olmasa da Facebook, 24 Ekim tarihinde Timeline'ın açılacağını açıklamıştı. Verilen tarihte kimse Timeline'ı göremeyince süresiz bekleyiş tekrar başlamış oluyordu.

Aralık ayının başıyla birlikte Facebook'a Timeline'ın ne zaman tüm kullanıcılara açılacağına dair soru yağmuru başladı. Facebook yetkilisinin açıklamasına göre Timeline ve beraberinde tanıtılan Open Graph özelliği halen geliştirilme aşamasında ve istenilen düzeye gelmeden de tüm kullanıcılara açılmayacak. Developer sürümü ile kullanan kullanıcıların geri dönüşleriyle birlikte geliştirmeye devam ettiklerini belirten yetkili, resmi açılışın 2012 Ocak ayını bulabileceğini söyledi.

Şuan için binlerce kullanıcı, Developer versiyonuyla Facebook'u Timeline görünümünde kullanabiliyor. Geliştirici olmayanlar ise resmi olarak tüm kullanıcılara açılmasını bekliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.