Güncel

Facebook ve Google, 2012'de en fazla şirket alımını gerçekleştirdi

2012 yılında 2 binden fazla şirket el değiştirirken, Facebook ve Google en fazla alımı gerçekleştirdi.

Facebook ve Google, 2012'de en fazla şirket alımını gerçekleştirdi

Facebook ve Google geride bıraktığımız yılda milyarlarca dolar ödeyerek en fazla satın alımları gerçekleştirdi. PrivCo araştırma şirketinin yayımladığı rapora göre Amerika genelinde 2 bin 357 şirket alımı gerçekleşti. 84 milyar doların harcandığı sektörde Facebook ve Google satın aldıkları 16 şirketle listenin zirvesinde yer aldı.
1360399623_130208buyers.jpg

Groupon, 12 şirketle rakiplerinin gerisinde yer alırken; Twitter ve Cisco ise 10 şirketi satın alarak listede kendisine yer buldu. Yine satın alımı gerçekleşen şirketler arasında yazılım hizmeti yürüten kuruluşların liderlikte yer aldığı ifade edildi.

Satın alımların en fazla yapıldığı bölge ise teknolojinin kalbi olarak adlandırılan Silikon Vadisi oldu. Bölgede Apple, Samsung, Google gibi birçok dünya devinin tesisleri yer almakta. Bölge 329 şirketin satın alımını gerçekleştirirken, New York’ta 151 ve Chicago’da ise 81 şirketin alımını gerçekleştirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.