Güncel

Facebook ve Google içerik engelledi

Hindistan yasalarına uygun olmayan ve sakıncalı ifadelerin içeriklerini sitelerinden engellediler.


Facebook ve Google, Hindistan'da bir mahkeme kararı ile Hindistan yasalarına uygun olmayan ve sakıncalı ifadelerin içeriklerini sitelerinden engellediler.
Benzer olaylar benzer ceza davaları nedeniyle önümüzdeki aylarda da  duyulabilir.
1328536846_facebookgoogle.jpg

Hindistan hükümeti tarafından geçen ay "ya ülkemiz mahkeme kararlarına uyarsınız ya da Çin gibi web sitelerinizi bloke edeceğiz" diyerek bu siteleri kontrol tutmak ve kendi web sayfalarından rahatsız edici ve sakıncalı malzemeleri çıkarmak için bir mekanizma geliştirmeleri için Facebook ve Google uyarılmıştı.

Facebook ve Google, Hindistan?da bir mahkeme kararı ile Hindistan yasalarına uygun olmayan ve sakıncalı ifadelerin içeriklerini sitelerinden engellediler.
Benzer olaylar benzer ceza davaları nedeniyle önümüzdeki aylarda da  duyulabilir.

Hindistan hükümeti tarafından geçen ay ?ya ülkemiz mahkeme kararlarına uyarsınız ya da Çin gibi web sitelerinizi bloke edeceğiz? diyerek bu siteleri kontrol tutmak ve kendi web sayfalarından rahatsız edici ve sakıncalı malzemeleri çıkarmak için bir mekanizma geliştirmeleri için Facebook ve Google uyarılmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.