Güncel

Facebook 'Want' butonu denemesi yapıyor!

Facebook çok kullanılan 'Beğen' butonuna bir yenisini daha ekliyor.


Facebook son zamanlarda gelişmelerine hız vermiş görünüyor. Bildiğiniz Facebook'un  beğen butonu herkes tarafından çok ilgi görmüştü. Şimdi de bir istek butonu denediğini görüyoruz. Geliştiricilerden Tom Waddington'un bu özelliğini denediği belirtildi. Henüz halka açılmasa da geliştiricilerin sayfasında denendiğini söyleyebiliriz. Tom Waddington bu buton sadece Open Graph olarak kullanılıyor ve "ürünlerin" istenmesi için kullanılacak.

Bu özellikler tahmin ettiğimiz üzere reklamlarda daha çok kullanılacak. Beğen butonu zaten kullanılıyor, ancak beğenmek kullanıcının zaten ürüne sahip olduğunu ve beğendiğini gösteriyor. Facebook bu özellikle muhtemelen daha çok tıklanacak. Facebook şimdi de reklamlara ağırlık vermiş gibi börünüyor. Google AdWords'ün reklam desteği gibi bir güce sahip olmak istediği söylenebilir.

1341039904_facebooklike-buyuk.png

Waddington kendi sitesinde "want" butonunun bulunduğunu ancak henüz tam olarak doğru çalışmadığını söylüyor. Gelişmeler aktarıldıkça detayları vermeye devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.