Güncel

Facebook yasağından sonra silah satıcıları sıraya girdi

Silah satıcıları Facebook'un silah yasağı sonrası yeni siteler kurmak için sıraya girdi.


Dev sosyal ağ Facebook, geçtiğimiz günlerde site üzerinden lisanssız silah satışını yasak getirmişti. Son zamanlarda site üzerinden yapılan silah satışlarının bir hayli arttığını fark eden Facebook, politika değişikliğine giderek lisansı olmayan silahların satışını yasakladı. Ancak lisansı olan şirketler silah satışına devam edebilecek.

Ancak ABD silah tüccarları, Facebook platformu üzerinde yasak gelmesi sonrasında özel silah satışı fırsatları düzenlemek için yeni web sitelerini kurmaya başladılar. Yüzlerce silah tüccarı grup Facebook’taki yasaktan sonra hızlıca sitelerini açtılar ve reklamlarını yapmaya başladılar.

1454587161_facebooksilah.jpg

Facebook dışında yer alan Ateşli Silahlar Sevenler Kulübü web sitesinde bir sohbet odasında bazı gruplar, Facebook'ta silinen silah ticareti grupları ile ilgili şikayette bulundu ve site hakkında şikayetleri yaymak için başkalarını teşvik etmeye çalıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.