Güncel

Facebook yeni programlama dilini duyurdu!

Facebook, sonunda bunu da yaptı! Karşınızda Facebook FXL ve sundukları

Facebook yeni programlama dilini duyurdu!

Geçen hafta yeni arama işlevi Graph Search'ü tanıtan Facebook, şimdi de istenmeyen mesajlarla savaşmak üzere kendi programlama dilini geliştirdiğini duyurdu. Böylece Facebook, her geçen gün yenilenen istenmeyen mesajları daha etkili bir biçimde engellemeyi umuyor.

1359192450_facebook.jpg

Sosyal ağdaki istenmeyen mesaj tehditlerinin her gün, hatta her saat değiştiğini açıklayan Facebook, onunla savaşmak üzere en iyi yol olan Feature eXtraction Language'ı (FXL) geliştirdiğini söyledi. Şirket, yeni bir programlama dili ortaya çıkarmanın "neredeyse her zaman kötü bir fikir" olduğunu itiraf ediyor.

FXL, Facebook tarafından şu sözlerle açıklanıyor: "... (bir miktar özelleştirilmiş söz dizimiyle) Standart ML'nin özenle seçilmiş bir altkümesinin optimize edilmiş bir uygulaması."

Facebook blog'unda örnek bir FXL kodu gösterilirken, kodun zararlı URL'leri nasıl bulduğuna dair teknik bilgiler de yer alıyor.

Yorumlar
facetoface
buda dansoz gibi oldug burnunu sokmadigi.calkalamadigi alan kalmadi
Cevapla
Misafir
Facebook bu ne yapsa normaldır : )
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.