Güncel

Facebook'a 'Beğenmedim' butonu geliyor

Facebook kullanıcılara 'dislike' yani 'Beğenmeme' butonu sunmayı planlıyor.

Facebook'a 'Beğenmedim' butonu geliyor

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, sosyal ağ kullanıcılarına uzun zamandır istenilen bir özellik vermeyi planlıyor. Ancak bu buton kötülük için kullanılmayacak ve sözde kullanıcılara yönelik mesaja tek tıkla tepki verilebilecek incelikli bir seçenek olacak. En azından Zuckerberg böyle planlıyor.

En önemlisi ise Facebook, dislike butonunu bir yazıya saygısızlık ya da taciz için kullanılmasını ve Reddit üzerinde olduğu gibi butona basıldığında mesajların aşağı ya da yukarı hareket etmesini istemiyor. Zuckerberg dislike butonunun daha çok empatik amaçlı olacağını söylüyor.

1442385824_101736441-98590931.530x298.jpg

Yani birileri üzücü bir şeyler paylaştıkları zaman (işini veya sevdiği birini kaybetme gibi) kullanıcıların beğenme butonuna basması garip oluyor. Bunun yerine destek vermek için dislike yani beğenmedim butonuna basılacak.

Açıklamadan anlaşılacağı üzere beğenmedim butonu insanları taciz etmek ya da aşağılamak için değil, “üzgünüm” demek için kullanılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.