Güncel

Facebook'ta bir bu eksikti: Facebook Card

Facebook ön ödemeli hediye kartı Facebook Card'ı duyurdu.

Facebook'ta bir bu eksikti: Facebook Card

Facebook, yeni uygulaması Facebook Card'ı duyurdu. Ön ödemeli hediye kartı olan Facebook Card ile arkadaşlarınıza hediye etmeniz mümkün olacak. Facebook Card sahibi olan kullanıcılar bu ön ödemeli kartları istedikleri gibi harcayabilecekler.

Facebook Card, ilk olarak sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanımına başlanacak. Şimdilik sadece Jamba Juice, Olive Garden, Sephora ve Target gibi işletmelerde kullanıma açık.

1359701585_facebook-card-640x470.png

2012′nin dördüncü çeyreğinde gelirlerini yüzde 40 arttırması ile dikkatleri çeken Facebook, şimdi de, "hediye kartı" alanında farklı bir girişimde bulunuyor.

Facebook Card'ın bir diğer özelliği ise bu kartı hediye ederken, hediye edeceğiniz rakamın bu işletmeler arasındaki dengesini de hesaplayabiliyor olmanız. Arkadaşınıza aldığınız hediye kartını farklı işletmelerde kullanmasını sağlayabiliyorsunuz. Yani arkadaşınızın kartı harcayacağı yerleri bir nevi siz belirlemiş oluyorsunuz.

Arkadaşınıza bir Facebook Card hediye ettiğinizde, Facebook'ta ona bir bildirim gidiyor. Arkadaşınız bildirimi gördükten sonra, adresini onaylıyor ve Facebook kartı, birkaç gün içinde posta ile kendisine iletiliyor.

İlk seferde kart gidiyor. Daha sonra Facebook kartı alan birine Facebook Card hediye ederseniz, bu, hediyeyi alan kişinin kartına otomatik olarak yükleniyor. Facebook kartınızın bakiyesini de, mobil ya da web sürümü üzerinden hesap ayarlarınızdan takip edebiliyor olacaksınız. Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri için geçerli olan bu hizmetin yakın gelecekte Facebook Gifts gibi bir yol izleyerek diğer ülkelerde de yavaş yavaş aktif olmaya başlayacağını düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.