Güncel

Facebook'ta bir tomar para gösterince evine hırsız girdi!

Genç kızın Facebook'ta nakit bir tomar para resmi göstermesinden birkaç saat sonra bir eve maskeli iki hırsız girdi.

Facebook'ta bir tomar para gösterince evine hırsız girdi!

Eğer internette sosyal ağlarda falan geziyorsanız online bazı şeyleri bu sitelerde duyurmayın. Mesela tatile gidiyorsanız söylemeyin. Böylece evin boş ve sahipsiz kaldığını kimse bilemez. Geçen hafta Avusturalya'da  bir genç kızın Facebook'ta nakit bir tomar para resmi göstermesinden birkaç saat sonra bir eve maskeli iki hırsız girdi.

1338263693_cash.jpg

17 yaşında genç bir kız, ananesine ait bir tomar parayı tasarruf yapmaya yönelik bir konuyla ilgili yardımcı olması amacıyla Facebook'ta yayınladı.

Bu görüntüden sonra hızla hareket eden hırsızlar kızın evini çok kısa sürede buldular. Görüntü 24 Mayıs Perşembe günü 16:00 da yayınlandı. İki maskeli soyguncu aynı gün 23:00 te ellerinde bıçakla zorla eve girdiler. Ama hırsızlar geldiğinde kız orada değildi. Hırsızlar eve girdiğinde 58 yaşında bir erkek 47 yaşında bir kadın ve 14 yaşında bir çocuk bulunuyordu.  Bu yüzden hırsızlar sadece paranın bir kısmı ile evden ayrıldılar.

Polis yaptığı açıklamada hırsızları bulmak için çalışıyoruz, Facebook'ta bu tarz paylaşımlar yapmayın bu olay ölümle sonuçlanabilirdi dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.