Güncel

Facebook'ta korsan e-mail dönemi!

Kullanıcılar, Facebook'un kendilerinden habersiz yaptığı bu değişiklikten dolayı çok öfkeliler.

Facebook'ta korsan e-mail dönemi!

Facebook, bir mecburiyete daha imza attı ve, 900 milyon kullanıcısının profil bilgilerindeki e-mail adresini bilgisi olmadan @facebook.com olarak değiştirdi. Kullanıcılar, kendilerinden habersiz yapılan bu değişiklikten dolayı çok öfkeliler. Facebook'tan yapılan açıklamada ise, "bu değişikliğin birkaç haftadır yapıldığını ancak değişim hakkındaki bilgilerin internet ve blog sayfalarına henüz dün düşmeye başladığı" bildirildi.

Facebook yıllardır birçok gizlilik tartışmasına yol açıyor ve kullanıcılarının tepkisini topluyor. Analistler Facebook'un, son hamlesiyle düşmanlarını iyice artıracağını düşünüyor. Teknoloji yazarı Ron Miller ise CNN'e, "Facebook, kullanıcılarını kendisinden nefret ettiriyor. Herkesi zorla kendi e-mail sistemine katıyor. Bu şaka gibi" diye açıklamada bulundu.

1340715586_4190287618.jpg

Facebook verilen büyük tepkilerden dolayı şaşkın gibi görünüyor. Facebook'un ürün iletişimleri yöneticisi Meredith Chin, "Sadece herkesin aynı sisteme uyumlu olabilmesi için Facebook e-maillerini standart e-mail adresi olarak belirledik" dedi. Chin'in, CNN'e yaptığı açıklamada defalarca 'uyumlu' kelimesini kullandı. Chin açıklamasında, e-mail'lerin aynı adreste belirlenmesinin kısa bir süre önce hayata geçirilen Zaman Tüneli uygulamasının bir benzeri olduğunu, "ek bir görünebilirlik ayarı" olduğunu dile getirdi.

Kullanıcıları Facebook profil ayarlarından e-mail adreslerini hala değiştirebiliyor ama neredeyse herkesin e-mail adresi şu an @facebook.com'a değiştirilmiş durumda. Chin, değişikliğin şu ana kadar tüm kullanıcılara uygulanmadığı ancak nihayetinde 900 milyonu aşkın üyenin kapsama alınacağını söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.