1. "Çok güzelsin"ci kız tarikatı:Bu tarikattaki genç kızların en büyük gayelerinin birbirlerinin fotoğraflarının altına "Çok güzel çıkmışsın cnm", "Fıstık, ortalığı yakıyosun", "Güzellik" gibi cümleler yazmaktır. Fotoğrafının altına yorum yazılan genç aynı hızla yorum yazanın profil sayfasına bakarak iade-i yorumda bulunmak zorundadır, aksi halde tarikattan afaroz edilir.

2. "Çok güzelsin"ci abaza erkekler:Bu gençlerimiz bir araya gelerek topluluk oluşturma konusunda pek başarılı değillerdir. Bunun da en büyük nedeni karşı cins söz konusu olduğunda arkadaşlarını satma konusundaki becerileridir. Bu nedenle "Çok güzelsin"ci abaza erkekler genellikle yalnız avlanır. Dünyadaki bir çok yırtıcı hayvanın aksine soyları hiç de tükenme tehlikesi altında değildir. İsmail YK'nın Facebook adlı parçasının klibinde mankeni çıkarıp "bu kızı Facebook'ta buldum" demesi üzerine sayıları bir hayli artmıştır.

3. Siyasi paylaşım yapan atarlı tip:Aslında gayeleri çok saftır. Hani derler ki "ben arkadaş listemdeki 1 kişiyi etkilesem, o da gitse bir kişiyi etkilese, ohooo bütün ülke benim gibi düşünür ve kurtulur." Seçim dönemlerinde artan siyasi paylaşımların seçim bittikten sonra durması beklenir. Facebook da bu siyasi gençlere kayıtsız kalamamış ve oy veriyorum butonunu sistemine eklemiştir. (Benim oy verdiğimden kime neyse)

4. Akrabalar:Facebook çok fazla bilinmiyorken ya da sadece y nesli tarafından takip ediliyorken daha güzel bir yerdi. İstediğin gibi atar yapardın kimse de gelip altına karizmanı bozacak bir şeyler yazmazdı. Ya da daha kötüsü çok karizmatik çıktığın bir fotoğrafını profil fotoğrafı yaptığında altına kimse "aaa ne kadar da yakışıklı olmuş teyzesinin kuzusu" yazıp fotoğrafı bilgisayarla birlikte yakmanıza neden olmazdı. Akrabaların arkadaşlık istekleri genellikle bir müddet bekletilir, isteğe kayıtsız kalınır. "aaa sana Facebook'tan arkadaşlık isteği yolladım" cümlesini sadece bir kez "Yhaaa ben Facebook'a pek fazla girmiyorum" diye geçiştirebilirsiniz. Sonrasında o arkadaşlık isteği kabul edilecek. O kadar!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.