Güncel

Facebook'ta tehdidin bedeli ağır oldu!

Facebook'ta karşı tarafı tehdit eden kulllanıcıya bakın ne ceza verildi.

Facebook'ta tehdidin bedeli ağır oldu!

Facebook’tan artık herkes istediği gibi hakaret ve tehdit edemeyecek. Eskişehir 4. Sulh Ceza Mahkemesi, Facebook üzerinden bir avukatı tehdit eden kişiye hapis cezası verdi.

Facebook insanların en çok vakit geçirdiği ve birçok insanla iletişime geçtiği bir sosyal platform. Ancak bu iletişimler her zaman iyi yönde olmuyor. Kullanıcılar sanal ortamın rahatlığı ile birbirlerine hakaret, küfür ve tehdit gibi söylemlerde bulunabiliyorlar. Ancak bundan sonra bu kadar kolay olmayacak gibi görünüyor.

1374918839_facebook.jpg

Eskişehir’de geçtiğimiz yıl meydana gelen olayda, avukat Abdullah Algın, kefil olduğu halde ödemediği bir borç sebebiyle Hakan Sarı’nın babasına ait ev hakkında icra takibi uyguladı ve evini icra yoluyla sattı.

Bu duruma sinirlenen Hakan sarı açtığı sahte hesap ile avukatı Facebook üzerinden tehdit etti. Tehdit hakaret ve küfür içeren mesajlar arasında yanlışlıkla adını yazan Sarı, yakayı ele verdi. Bu şekilde yakalanan Hakan Sarı, Mahkeme ‘tehdit ve hakaret’ suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.