Güncel

Facebook'tan 100 milyon dolarlık bir satın alma daha!

Facebook gündeme oturacak bir site daha satın alıyor.

Facebook'tan 100 milyon dolarlık bir satın alma daha!

Facebook büyük bir halka arz ve şirketi çevreleyen büyük medya ile son zamanlarda dünyanın gündemine oturdu. Çeşitli söylentilere göre son bir kaç haftadır potansiyel satın almalara ara veren Facebook şimdi listesine yeni bir satın alma ekliyor.

1338218591_facebooklogo1-580x3401.jpg

Facebook bu seferde bir yüz tanıma hizmeti için açılmış site Face.com'u almayı düşünüyor. Satın alma fiyatı olarak ta 80 milyon ve 100 milyon dolar arası ödeme yapacağı gelen haberler içinde.

Bu satın alma Facebook için çok mantıklı olur çünkü bu site yüz tanıma ve fotoğraf etiketlemeye dayalı bir site. Facebook'un Face.com'u alması ile muhtemelen arkadaşlarınızın yüz özelliklerini seçerek onları otomatik olarak tanıyacak ve etiketleyebilecek.

Face.com CEO'su Gil Hirsch, bu satın alma ile ilgili bir onaylama yada duyuru yapmadı ama reddetmedi de. Şu anda zaten şirketin Facebook'un insanların yüzünü tanımak için resimleri tarayan Face Tagger uygulaması ve iOS içinde KLIK adında yüz tanıma uygulaması mevcut.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.