Güncel

Facebook'tan dev bir satınalma daha?

Söylentilere göre Facebook, akıllı telefon üretmek için Nokia'yı bünyesine katmak istiyor.

Facebook'tan dev bir satınalma daha?

Teknoloji geliştikçe mobil dünyası da gün geçtikçe daha canlı hale geliyor. Akıllı telefon pazarının git gide kızıştığı şu günlerde, bir satın alma haberi de Facebook'tan geldi. Facebook'un akıllı telefon pazarına gireceği haberleri daha önceden zaten yayınlanmıştı. Nokia'nın geçirdiği zor dönemde malum herkes tarafından biliniyor.

1338815379_nokia-facebook.jpg

Mobil pazarlama şirketi Mobile Network Group Genel Müdürü Paul Amsellem'ın açıklamasına göre, Facebook yakın zamanda 10 milyar dolar karşılığında Nokia'yı satın alabilir.

Dev sosyal ağ Facebook, bu hamlesiyle, Nokia'nın telefon konusundaki uzmanlığından yararlanarak, yeni FacePhone'nunu bir buçuk yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyor. Nokia'nın Microsoft'la olan yakınlığı ise bilinen bir şey. Bu ilişkinin ise Windows Phone'lu bir FacePhone marka telefon piyasaya sürmek için Facebook'a büyük kolaylık olacak.

Analiz uzmanı Roger Entner ise Facebook'un Nokia'yı alması halinde olacakları değerlendirdi ve mobil satın alma gerçekleşirse, bunun Facebook için "aşırı" olacağını söyledi.

Halka arz olayındaki zarardan sonra böyle bir satın alma belki Facebook açısından iyi bir durum olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.