Güncel

Facebook'tan Güvenlik Durumu Kontrolü’ne yeni ayar

Facebook Güvenlik Durumu Kontrolü’nü artık kullanıcılar da devreye sokabilecek.

Facebook'tan Güvenlik Durumu Kontrolü’ne yeni ayar

Sunduğu ürün ve servisleri insanlar için her zaman daha ilgili ve kullanışlı hale getirme misyonu ile hareket eden Facebook, Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini, doğrudan kullanıcıların devreye sokabileceği biçimde güncellediğini duyurdu. İnisiyatifi topluluğa veren bu yeni güncelleme sayesinde artık bir kriz durumunda Güvenlik Durumu Kontrolü’nün kendileri ve bölgedeki diğerleri için yararlı olup olmadığına kullanıcılar karar verebilecek.

Güvenlik Durumu Kontrolü, bir kriz anında sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirmek ve krizden etkilenen bölgedeki insanlardan haber almak için hızlı ve kolay bir yol sunuyor. 2011 yılında Japonya’da meydana gelen tsunami felaketi sonrası geliştirilen özellik ilk olarak insanların sadece doğal afet durumlarında iletişim kurmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanıma sunulmuş, 2015 yılında ise diğer büyük kriz durumlarında da kullanılmaya başlanmıştı. Özellik bugüne kadar sadece Facebook’un ilgili ekibi tarafından aktive edilebiliyor ve karar verilirken kriz durumunun kapsamı, boyutu ve devam süresi dikkate alınıyordu. Söz konusu bu yeni güncelleme ile Güvenlik Durumu Kontrolü artık Facebook kullanıcıları tarafından da aktive edilebilir hale geldi.

Güvenlik Durumu Kontrolü, kullanıma sunulduğu günden bu yana teknolojinin insanlara yardım etmede ne kadar etkili bir rol oynayabileceğinin önemli bir simgesi haline geldi. Güvenlik Durumu bildirimleri sadece 2016’da bir milyar insana ulaştı. Özellik, kullanıma sunulduğu günden bu yana aralarında Türkiye’de meydana gelen olayların da dahil olduğu pek çok durum için aktive edildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.