Güncel

Facebook'u boyadı milyoner oldu

Ressam ve graffiti sanatçısı David Choe Facebook'u boyadı ve şu anda artık o bir milyoner.


Kore ve Amerikan vatandaşı olan  ressam ve graffiti sanatçısı David Choe bundan tam 7 yıl önce Facebook'un California'daki merkez ofisinin dış cephesini boyadı. David Choe, o zamanın Facebook başkanı olan Sean Parker'ın para ya da binde 2'lik hisse teklifine hisse cevabını verdi. Ancak bu seçimin kendisi için ne kadar isabetli bir seçin olduğu Facebook'un halka arzı ile birkez daha anlaşılmış olacak. Facebook halka arz edildikten sonra David Choe'nin binde 2'lik hissesi tam 200 milyon değerinde olacak.

Bu halka arz işi sadece graffiti sanatçısı David Choe'yi zengin etmiyor. Facebook hisseleri arasında Mark Zuckerberg'in bir dişçi olan babasınında arasında olduğu birçok kişinin payı olduğu biliniyor. Mark Zuckerberg'den sonra Facebook'ta en çok hisseye sahip kişi ise Accel Partners'tan Jim Breyer. 2006 yılında Accel'in Facebook'a yatırım sürecini yöneten Breyer ise Facebook'ta yüzde 11,4'lük bir hisseye sahip. Facebook'un kurucuları arasında yer alan ve Mark Zuckerberg'in Harvard'dan oda arkadaşı olan Dustin Moskovitz'in ise yüzde 7,6'lık bir hisseye sahip olduğu bilinen bilgiler arasında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.