Güncel

Facebook'un bedava internet uydusu 2016'da uzaya fırlatılacak!

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, 2016 yılında devreye girecek olan uydu sayesinde Afrika'nın belirli bölgelerine uzaydan ücretsiz internet sağlayacaklarını açıkladı.

Facebook'un bedava internet uydusu 2016'da uzaya fırlatılacak!

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan Facebook, Internet.org projesi kapsamında, teknolojinin erişemediği bölgelere ücretsiz internet götüreceklerini duyurmuştu. Yeni gelen haberlere göre şirket 2016 yılında ilk etapta Afrika'nın belirli bölgelerine bedava internet hizmeti sağlayacak.

Konuyla ilgili Facebook hesabı üzerinden bir duyuru yapan sitenin kurucusu şu anda yapım aşamasında olan Amos-6’nın 2016 yılı ile birlikte hizmete gireceğini belirtti. Eutelsat firması tarafından üretimi gerçekleştirilen Amos-6 isimli uydu çeşitli görevlerinin belirlenen hedeflere "uzaydan ücretsiz internet" sağlanacak.  

1444208007_img20151007114925.jpg

Diğer taraftan bu Facebook'un bu alanda geliştirdiği tek projesi değil. Şirketin ayrıca, Aquila adı verilen ve maksimum 20 bin metre yükseklikte uçacak olan drone'larla dünyanın çeşitli bölgelerine internet götürmeyi planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.